Klasse 1 i 2012 sesongen omregnet til NOR-rating

Her er resultatene for alle seilasene i 2012 sesongen for klasse 1, dette kan sammenlignes med resultatene slik de var regnet i fjor. Denne oversikten har litt begrenset verdi så lenge det er så få som har løst målebrev for 2013. De fleste variasjonene mellom denne lista og fjorårsllista er på grunn av shorthandmålebrev og endring av lystall gjennom sesongen.

1. Tirsdag – 1 Klasse – 1.Mai at 16:00

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 16:10:00, Course: Sørlig Bane, Wind dir: SSE, Ave wind: 10m/s
Rank Båt Båttype Seilnr Eier Lystall Finish Elapsed Corrected Points
1 Taz First Class 8 NOR 5821 Knut Schrøder 0.913 175032 1:40:32 1:31:47 0.00
2 Fia DEHLER op 101 NOR 7759 Thor Magne Jensen 0.906 175144 1:41:44 1:32:10 3.00
3 Misty Fenix NOR 4691 Jørgen Drangfelt 0,843 175929 1:59:29 0:00:00 5.70

2. Tirsdag – 1 Klasse – 10/5 at 18:00

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00, Course: Sørlig Bane, Wind dir: SW, Ave wind: 7m/s
Rank Båt Båttype Seilnr Eier Lystall Finish Elapsed Corrected Points
1 Taz First Class 8 NOR 5821 Knut Schrøder 0.913 193026 1:30:26 1:22:34 0.00
2 Fia DEHLER op 101 NOR 7759 Thor Magne Jensen 0.906 193458 1:34:58 1:26:02 3.00
3 Millenium Falcon Albin Cummulus NOR 3870 Christian Riksheim 0.858 195505 1:55:05 1:38:44 5.70

3. Tirsdag – 1 Klasse – 18/5

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00, Course: Sørlig Bane, Wind dir: SW, Ave wind: 2m/s
Rank Båt Båttype Seilnr Eier Lystall Finish Elapsed Corrected Points
1 Didi C55 NOR 316 Svein Johnsen 0.819 202447 2:24:47 1:58:35 0.00
2 Taz First Class 8 NOR 5821 Knut Schrøder 0.913 200959 2:09:59 1:58:40 3.00
3 Fia DEHLER op 101 NOR 7759 Thor Magne Jensen 0.906 201306 2:13:06 2:00:35 5.70
4 Frøya Albin Cirrus NOR 2337 Alf Inge Iversen 0.811 204728 2:47:28 2:15:49 8.00
5 Misty Fenix NOR 4691 Jørgen Drangfelt 0,843 204824 2:48:24 0:00:00 10.00

4.Tirsdag – 1 Klasse

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00, Course: Nordlig Bane, Wind dir: SW, Ave wind: 3,5 m/s
Rank Båt Båttype Seilnr Eier Lystall Finish Elapsed Corrected Points
1 Didi C55 NOR 316 Svein Johnsen 0.819 200241 2:02:41 1:40:29 0.00
2 Frøya Albin Cirrus NOR 2337 Alf Inge Iversen 0.811 201420 2:14:20 1:48:57 3.00
3 Fia DEHLER op 101 NOR 7759 Thor Magne Jensen 0.906 200016 2:00:16 1:48:58 5.70
4 Millenium Falcon Albin Cummulus NOR 3870 Christian Riksheim 0.858 200844 2:08:44 1:50:27 8.00
5 Mizar Firling NOR 816 Jostein Hansen 0.709 204317 2:43:17 1:55:46 10.00
6 Taz First Class 8 NOR 5821 Knut Schrøder 0.913 DNS 11.70

5. Tirsdag – 1 Klasse – 29. Mai 2012 at 1800

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00, Course: Sørlig Bane, Wind dir: SW, Ave wind: 2m/s
Rank Båt Båttype Seilnr Eier Lystall Finish Elapsed Corrected Points
1 Taz First Class 8 NOR 5821 Knut Schrøder 0.913 195808 1:58:08 1:47:51 0.00
2 Fia DEHLER op 101 NOR 7759 Thor Magne Jensen 0.906 195912 1:59:12 1:48:00 3.00
3 Didi C55 NOR 316 Svein Johnsen 0.819 203514 2:35:14 2:07:08 5.70
4 Misty Fenix NOR 4691 Jørgen Drangfelt 0,843 200700 2:07:00 0:00:00 8.00

6. Tirsdag – 1 Klasse – 5. Juni 2012

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:05:00, Course: Sørlig Bane, Wind dir: e, Ave wind: 4m/s
Rank Båt Båttype Seilnr Eier Lystall Finish Elapsed Corrected Points
1 Taz First Class 8 NOR 5821 Knut Schrøder 0.913 210337 2:58:37 2:43:05 0.00
2 Frøya Albin Cirrus NOR 2337 Alf Inge Iversen 0.811 212720 3:22:20 2:44:06 3.00
3 Fia DEHLER op 101 NOR 7759 Thor Magne Jensen 0.906 210753 3:02:53 2:45:42 5.70
4 Didi C55 NOR 316 Svein Johnsen 0.819 213709 3:32:09 2:53:45 8.00
5 Mizar Firling NOR 816 Jostein Hansen 0.709 DNF 11.70

7. Tirsdag – 1 Klasse – 15. Juni

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00, Course: Sørlig Bane, Wind dir: SW, Ave wind: 2m/s
Rank Båt Båttype Seilnr Eier Lystall Finish Elapsed Corrected Points
1 Taz First Class 8 NOR 5821 Knut Schrøder 0.913 193450 1:34:50 1:26:35 0.00
2 Fia DEHLER op 101 NOR 7759 Thor Magne Jensen 0.906 193835 1:38:35 1:29:19 3.00
3 Didi C55 NOR 316 Svein Johnsen 0.819 195224 1:52:24 1:32:03 5.70
4 Frøya Albin Cirrus NOR 2337 Alf Inge Iversen 0.811 200354 2:03:54 1:40:29 8.00

8. Tirsdag – 1 Klasse – 22. Juni

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00, Course: Nordlig Bane, Wind dir: NNW, Ave wind: 4m/s
Rank Båt Båttype Seilnr Eier Lystall Finish Elapsed Corrected Points
1 Fia DEHLER op 101 NOR 7759 Thor Magne Jensen 0.906 193944 1:39:44 1:30:22 0.00
2 Taz First Class 8 NOR 5821 Knut Schrøder 0.913 193940 1:39:40 1:31:00 3.00
3 Frøya Albin Cirrus NOR 2337 Alf Inge Iversen 0.811 200111 2:01:11 1:38:17 5.70
4 Mizar Firling NOR 816 Jostein Hansen 0.709 205100 2:51:00 2:01:14 8.00

9. Tirsdag – 1 Klasse – 29. Juni

Siste tirsdag før sommerferien

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00, Course: Sørlig Bane, Wind dir: SW, Ave wind: 2m/s
Rank Båt Båttype Seilnr Eier Lystall Finish Elapsed Corrected Points
1 Taz First Class 8 NOR 5821 Knut Schrøder 0.913 205745 2:57:45 2:42:17 0.00
2 Mizar Firling NOR 816 Jostein Hansen 0.709 221227 4:12:27 2:58:59 3.00
3 Didi C55 NOR 316 Svein Johnsen 0.819 221644 4:16:44 3:30:16 5.70

10. Tirsdag – 1 Klasse – 7. August

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00, Course: Sørlig Bane, Wind dir: SW, Ave wind: 2m/s
Rank Båt Båttype Seilnr Eier Lystall Finish Elapsed Corrected Points
1 Taz First Class 8 NOR 5821 Knut Schrøder 0.913 194636 1:46:36 1:37:20 0.00

11. Tirsdag – 1 Klasse – 14. August 2012

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00, Course: Sørlig Bane, Wind dir: SW, Ave wind: 2m/s
Rank Båt Båttype Seilnr Eier Lystall Finish Elapsed Corrected Points
1 Didi C55 NOR 316 Svein Johnsen 0.819 194834 1:48:34 1:28:55 0.00
2 Taz First Class 8 NOR 5821 Knut Schrøder 0.913 194200 1:42:00 1:33:08 3.00
3 Fia DEHLER op 101 NOR 7759 Thor Magne Jensen 0.906 194418 1:44:18 1:34:30 5.70
4 Millenium Falcon Albin Cummulus NOR 3870 Christian Riksheim 0.858 195655 1:56:55 1:40:19 8.00
5 Misty Fenix NOR 4691 Jørgen Drangfelt 0,843 194545 1:45:45 0:00:00 10.00

12. Tirsdag – 1 Klasse – 21. August

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00, Course: Sørlig Bane, Wind dir: SW, Ave wind: 2m/s
Rank Båt Båttype Seilnr Eier Lystall Finish Elapsed Corrected Points
1 Taz First Class 8 NOR 5821 Knut Schrøder 0.913 191950 1:19:50 1:12:53 0.00
2 Agalaus II Fenix NOR 3591 Bengt Nilsfors 0.837 192723 1:27:23 1:13:08 3.00
3 Didi C55 NOR 316 Svein Johnsen 0.819 193536 1:35:36 1:18:18 5.70
4 Magnolia Hanse 311 NOR 10659 Knut Sørensen 0.906 193537 1:35:37 1:26:38 8.00
5 Misty Fenix NOR 4691 Jørgen Drangfelt 0,843 192841 1:28:41 0:00:00 10.00

13. Tirsdag – 1 Klasse – 28. August

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:10:00, Course: Sørlig Bane, Wind dir: SW, Ave wind: 9m/s
Rank Båt Båttype Seilnr Eier Lystall Finish Elapsed Corrected Points
1 Agalaus II Fenix NOR 3591 Bengt Nilsfors 0.837 192056 1:10:56 0:59:22 0.00
2 Taz First Class 8 NOR 5821 Knut Schrøder 0.913 192214 1:12:14 1:05:57 3.00
3 Fia DEHLER op 101 NOR 7759 Thor Magne Jensen 0.906 192525 1:15:25 1:08:20 5.70
4 Magnolia Hanse 311 NOR 10659 Knut Sørensen 0.906 192540 1:15:40 1:08:33 8.00
5 Didi C55 NOR 316 Svein Johnsen 0.819 192900 OCS 10.00

14. Tirsdag – 1 Klasse – 4. September

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00, Course: Sørlig Bane, Wind dir: S, Ave wind: 8m/s
Rank Båt Båttype Seilnr Eier Lystall Finish Elapsed Corrected Points
1 Agalaus II Fenix NOR 3591 Bengt Nilsfors 0.837 191937 1:19:37 1:06:38 0.00
2 Taz First Class 8 NOR 5821 Knut Schrøder 0.913 191940 1:19:40 1:12:44 3.00
3 Misty Fenix NOR 4691 Jørgen Drangfelt 0,843 192154 1:21:54 0:00:00 5.70

R15 – 1 Klasse – 11. September

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00, Course: Sørlig Bane, Wind dir: SW, Ave wind: 2m/s
Rank Båt Båttype Seilnr Eier Lystall Finish Elapsed Corrected Points
1 Agalaus II Fenix NOR 3591 Bengt Nilsfors 0.837 204416 2:44:16 2:17:29 0.00
2 Magnolia Hanse 311 NOR 10659 Knut Sørensen 0.906 20:43:55 2:43:55 2:28:31 3.00
3 Didi C55 NOR 316 Svein Johnsen 0.819 210638 3:06:38 2:32:51 5.70
4 Misty Fenix NOR 4691 Jørgen Drangfelt 0,843 210509 3:05:09 0:00:00 8.00

R16 – 1 Klasse – 22. Juni

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00, Course: Sørlig Bane, Wind dir: SW, Ave wind: 2m/s
Rank Båt Båttype Seilnr Eier Lystall Finish Elapsed Corrected Points
1 Fia DEHLER op 101 NOR 7759 Thor Magne Jensen 0.906 194036 1:40:36 1:31:09 0.00
2 Agalaus II Fenix NOR 3591 Bengt Nilsfors 0.837 194908 1:49:08 1:31:21 3.00
3 Taz First Class 8 NOR 5821 Knut Schrøder 0.913 194734 1:47:34 1:38:13 5.70

17. Tirsdag – 1 Klasse – 25. September

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00, Course: Sørlig Bane, Wind dir: SW, Ave wind: 2m/s
Rank Båt Båttype Seilnr Eier Lystall Finish Elapsed Corrected Points
1 Taz First Class 8 NOR 5821 Knut Schrøder 0.913 204632 2:46:32 2:32:03 0.00
2 Didi C55 NOR 316 Svein Johnsen 0.819 211400 3:14:00 2:38:53 3.00
3 Millenium Falcon Albin Cummulus NOR 3870 Christian Riksheim 0.858 210821 3:08:21 2:41:36 5.70
4 Fia DEHLER op 101 NOR 7759 Thor Magne Jensen 0.906 210346 3:03:46 2:46:30 8.00
5 Agalaus II Fenix NOR 3591 Bengt Nilsfors 0.837 DNF 14.00
5 Misty Fenix NOR 4691 Jørgen Drangfelt 0,843 DNF 14.00
5 Magnolia Hanse 311 NOR 10659 Knut Sørensen 0.906 DNF 14.00

18. Tirsdag – 1 Klasse – 2. Oktober

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:00:00, Course: Sørlig Bane, Wind dir: SW, Ave wind: 2m/s
Rank Båt Båttype Seilnr Eier Lystall Finish Elapsed Corrected Points
1 Agalaus II Fenix NOR 3591 Bengt Nilsfors 0.837 204514 2:45:14 2:18:18 0.00
2 Fia DEHLER op 101 NOR 7759 Thor Magne Jensen 0.906 204444 2:44:44 2:29:15 3.00
3 Taz First Class 8 NOR 5821 Knut Schrøder 0.913 204512 2:45:12 2:30:50 5.70
4 Didi C55 NOR 316 Svein Johnsen 0.819 212729 3:27:29 2:49:56 8.00

Legg igjen en kommentar

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.